sobota, 20 kwietnia 2024
Płock

Charytatywny mecz dla Weroniki, na boisku same gwiazdy

Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z MZGM TBS Sp. z o.o. oraz wieloma innymi partnerami postanowiło pochylić się nad losem niewyobrażalnie pokrzywdzonej przez los pięcioletniej Weroniki. Cierpi ona na hipoplazję móżdżku.

Zaraz po przyjściu na świat trafiła do inkubatora. Pierwsze badania wykazały uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz genetyczny zespół Moebiusa. Choroba oznaczała brak niektórych nerwów twarzowych, co uniemożliwiało karmienie. W ciężkim stanie Weronikę przeniesiono na oddział patologii dziecięcej. Wczesne dzieciństwo Weroniki to przede wszystkim szpitale, leczenie i rehabilitacja. Kolejne miesiące przynosiły złe wiadomości ponieważ u dziecka zdiagnozowano dodatkowo czterokończynowe porażenie mózgowe, silne napięcia mięśniowe, epilepsję, głęboki niedosłuch, niedowidzenie a w ostatnim czasie również zwichnięcie bioderek. Weronika wymaga terapii, która obejmie kompleksowo prowadzone działania w postaci leczenia i ciągłej rehabilitacji jak również zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

Systematyczność terapii jest kluczowa! Wiąże się to z kosztami, które nigdy nie maleją.

3 lutego o godz. 17.00 w Orlen Arenie w Płocku płocki WOPR wraz z MZGM TBS Sp. z. o. oraz wieloma innymi partnerami organizuje mecz Charytatywny dla Weroniki – Reprezentacja Artystów Polskich vs Drużyna Weroniki. W meczu zagrają min: Piotr Świerczewski – były reprezentant Polski w piłce nożnej, Maksym Rzemiński – wybitny pianista młodego pokolenia, Rafał Maserak – tancerz, choreograf, instruktor tańca, Radosław Majdan – były reprezentant Polski w piłce nożnej, Rafał Mroczek – aktor. Komentatorem meczu będzie jeden z najwybitniejszych polskich komentatorów Dariusz Szpakowski.

Organizatorzy czynią starania aby w bramce reprezentacji Weroniki zagrał Jerzy Dudek, a sędzią meczu był Szymon Marciniak.

Dochód z meczu, licytacji gadżetów oraz zbiórki do puszek przeznaczony zostanie na rehabilitację Weroniki. Dziewczynka jest podopieczną „Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą”. Numer zbiórki zarejestrowanej w MSW i A 2021/1632/KS. Uruchomiony jest także rachunek bankowy 51 1140 2004 0000 3802 8308 4629 z dopiskiem „Mecz dla Weroniki”.

Już od godz. 16.00 w piątek będzie można zawitać w progi Orlen Areny aby m.in. skosztować potraw przygotowywanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne cukiernie, pomalować twarzy – jak przystało na najbardziej zagorzałych kibiców, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez zawodowego animatora czy też w specjalnie przygotowanej fotobudce zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami, które zawitają do płockiej Orlen Areny.

Najserdeczniej zapraszając wszystkich do wspaniałej zabawy i kibicowania drużynom prosimy o wrzucanie do puszek udostępnianych przez wolontariuszy kwoty 10 zł jako cegiełki, które następnie zostaną przekazane na leczenie Weroniki –

zapraszają organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *