sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Maks ma tylko 4 miesiące. Potrzebuje naszej pomocy

Maleńki Maks z gminy Staroźreby potrzebuje naszej pomocy. Potrzebna proteza, ale nie tylko.

Maksiu Ziębiński ma 4 miesiące. Z rodzicami, którzy świata poza nim nie widzą, mieszka w Nowej Górze w gm. Staroźreby. Jest pogodnym, kochanym chłopcem i tylko jedno odróżnia go od innych dzieci – Maksiu urodził się bez prawej rączki.

Jest to wada wrodzona, taki „prezent” od życia, jak mówią rodzice chłopca, bowiem przyczyny genetyczne i zdrowotne zostały wykluczone. Brak prawej dłoni i przedramienia z pewnością utrudni chłopcu normalne funkcjonowanie, ale jego rodzice – Martyna i Sebastian Ziębińscy – chcą zrobić wszystko, by ta wada w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na życie chłopca. Postanowili walczyć.

Na stronie Siepomaga.pl założyli zbiórkę pieniędzy na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla synka. Cel jest taki, by jak najszybciej zamówić Maksowi protezę, aby mógł z nią dorastać. Chcą też zabrać syna do najlepszych specjalistów za granicą, aby zbadali stan nerwów, co umożliwi dla niego stworzenie protezy bionicznej. No i bardzo ważne jest zapewnienie Maksowi ciągłości rehabilitacji.

Szczegóły zbiórki dla Maksia: https://www.siepomaga.pl/maksymilian-ziebinski…

W pomoc małemu mieszkańcowi powiatu płockiego postanowił się włączyć również Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Sam jestem tatą trójki dzieci i zrobiłbym dla nich wszystko. Domyślam się, co przeżywają rodzice Maksia… Nie możemy ich zostawić z tym cierpieniem i wiem, że my wszyscy – mieszkańcy i przyjaciele Ziemi Płockiej – damy Maksowi przepustkę do normalnego, lepszego życia. Już nie raz się jednoczyliśmy i udowadnialiśmy, że razem możemy góry przenosić. Przenieśmy i tę górę

– apeluje Starosta Sylwester Ziemkiewicz.

Sam na licytację dla chłopca Drużyna Maksa – licytacje dla Maksia https://www.facebook.com/groups/1257452101864509 przekazał koszulkę Wisły Płock z podpisem Szymona Marciniaka, a także inne gadżety i przedmioty, do licytacji których serdecznie zachęcamy. Starosta nie ukrywa, że jako wolontariusz Maksa będzie również zachęcał do wrzucania datków na rzecz chłopczyka podczas różnych powiatowych imprez i wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *