sobota, 20 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Strażacy z Łącka otrzymali dofinansowanie na nowy wóz. Jako jedyna jednostka z powiatu płockiego

Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Na liście jednostek, które otrzymają pieniądze jest jednostka z terenu powiatu płockiego. Jako jedyna na liście znalazła się jednostka OSP z Łącka.

Do strażaków z OSP Łąck trafią pieniądze na samochód tzw. średni. Będzie to tylko część potrzebnych na zakup wozu środków. W tej chwili samochód jaki mieliby kupić strażacy kosztuje ponad milion złotych. By trafił do Łącka potrzebny będzie montaż finansowy. Pół miliona zł to środki ministerialne, 200 tys zł to pieniądze zagwarantowane w budżecie gminy Łąck, 150 tys zł to środki z programu wsparcia OSP jakie przyznaje marszałek województwa mazowieckiego. Auto do jednostki ma trafić jeszcze w tym roku.

Dodajmy, obecny wóz jaki mają do dyspozycji druhowie, zgodnie z planami miałby trafić do OSP w Korzeniu. Tam zastąpiłby wysłużony stary wóz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *