poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Sport

Martin Hašek nowym zawodnikiem płockiej Wisły

Nowym zawodnikiem Wisły Płock został Martin Hašek. Czeski pomocnik związał się z klubem kontraktem ważnym do końca tego sezonu. W umowie zawarto także klauzulę o możliwości przedłużenia współpracy.

fot. Wisła Płock S.A.

Martin Hašek urodził się 3 października 1995 roku w Libercu i jest wychowankiem tamtejszego FC Slovan. Szybko trafił jednak do renomowanej akademii AC Sparta Praga. Początkowo nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny, w związku z czym był wypożyczany do takich klubów, jak FK Pardubice, FK Viktoria Žižkov, FC Sellier & Bellot Vlašim, czy FC Bohemians Praga 1905.

W barwach tego ostatniego klubu zadebiutował w czeskiej ekstraklasie i w sezonie 2016/2017 spisywał się na tyle dobrze, że zdecydowano się go wykupić. W kolejnej kampanii rozegrał dwadzieścia dziewięć meczów i zdobył w lidze cztery bramki. Spędził tam jeszcze tylko jedno półrocze, gdyż wiosną 2019 roku wrócił do Sparty Praga. Tym razem stał się już podstawowym zawodnikiem tej drużyny, a szczyt formy przypadł na rundę jesienną sezonu 2019/2020, kiedy w szesnastu spotkaniach strzelił w Fortuna Lidze pięć goli i zanotował cztery asysty. Jego przygoda z tym klubem nie zakończyła się jednak pomyślnie, gdyż jego kontrakt został rozwiązany i przez dłuższy czas pozostawał bez klubu. W styczniu 2021 roku podpisał umowę z FC Würzburger Kickers. W niemieckiej 2. Bundeslidze rozegrał trzynaście spotkań. Latem ponownie zmienił pracodawcę.

Padło na drugoligowy turecki Erzurumspor FK, gdzie szybko stał się kluczową postacią, rozgrywając trzydzieści meczów i zdobywając przy tym pięć bramek. Również w tym sezonie miał pewne miejsce w składzie. Po zaliczeniu piętnastu meczów i jednej bramki w styczniu rozwiązał kontrakt. W związku z tym były młodzieżowy reprezentant Czech trafia do Płocka jako wolny zawodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *