Sport

Lovro Mihić na dłużej z Nafciarzami

SPR Wisła Płock przedłużyła kontrakt z Lovro Mihiciem! Chorwacki lewoskrzydłowy spędzi w drużynie Nafciarzy kolejne dwa lata.

Na tę informację czekało wielu kibiców. SPR Wisła Płock przedłużyła kontrakt z Lovro Mihiciem o kolejne dwa lata. Umowa chorwackiego lewoskrzydłowego została podpisana na rozgrywki 2023/24 oraz 2024/25.

Lovro Mihić przyszedł do Wisły w 2016 roku, a przez jeden sezon miałem nawet okazję grać na parkiecie razem z nim. To szybki zawodnik, świetnie grający w ataku i w defensywie, który sprawdza się przy obronie 5-1 i 6-0, dlatego jestem bardzo zadowolony z kolejnego przedłużenia jego kontraktu 

– powiedział Adam Wiśniewski Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock.

Lovro dołączył do ORLEN Wisły Płock w sezonie 2016/2017 ze swojego lokalnego klubu HC PPD Zagreb i szybko udowodnił, że jego zakontraktowanie było dobrą decyzją. Chorwat, grający z numerem #34, wspierał Nafciarzy w polskiej lidze oraz europejskich zmaganiach, w których zdobywał średnio ponad 30 bramek w sezonie. W rozgrywkach 20/21 oraz 21/22 w Lidze Europejskiej zapisał na swoim koncie odpowiednio 59 i 64 trafień natomiast w obecnym sezonie: w PGNiG Superlidze obejrzeliśmy 51 bramek w jego wykonaniu, zaś w EHF Champions League 45! Przez ten czas znakomicie opanował język polski i jak sam mówi: w Płocku czuje się jak w domu.

Cieszę się, że zostanę w ORLEN Wiśle Płock przez kolejne 2 lata, ponieważ czuję się tu jak w domu! Chcę nadal dzielić się swoimi emocjami z naszymi kibicami i osiągać najwyższe cele 

– mówił po przedłużeniu kontraktu Lovro Mihić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *