sobota, 20 kwietnia 2024
Płock

Rozbił wiatę, wpadł na gorącym uczynku

Wandala, który w poniedziałek 13 marca rozbił szybę w wiacie przystankowej na Międzytorzu, na gorącym uczynku złapali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Miasto ocenia, że straty na pewno nie będą małe.

UMP

Sygnał o rozbitej szybie w wiacie przystankowej przy al. Piłsudskiego, obok wiaduktu drogowego, przekazał strażnikom dyspozytor Komunikacji Miejskiej w poniedziałek około godz. 7.40.

Patrol SM był na miejscu po kilku minutach i na miejscu zastał młodego mężczyznę, który zbierał rozbite szkło z szyby wiaty.

UMP

28-latek spod Rogozina twierdził, że był zdenerwowany i dlatego butelką po alkoholu uderzył w wiatę i wybił szybę. Był jednak spokojny i nie stawiał oporu. Strażnicy wezwali patrol policji i przekazali go funkcjonariuszom do prowadzenia dalszych czynności.

Dodajmy: zniszczenie szyby w wiacie przystankowej jest szkodą wycenianą na tysiące złotych i niestety, zdarza się to często.

W ubiegłym roku mieliśmy w Płocku 20 przypadków tego typu aktów wandalizmu, które „kosztowały” nas łącznie ponad 37,3 tys. zł (wiaty są ubezpieczone, ale likwidacja szkody podnosi wysokość składki). Odnotowaliśmy przypadek, że na przystanku obok Galerii Wisła, w jednej wiacie, wandal potłukł pięć szyb. Za jej naprawę zapłaciliśmy prawie siedem tys. zł.

W tym roku odnotowaliśmy już – oprócz poniedziałkowego ataku wandalizmu – trzy przypadki uszkodzenia wiat. W jednym z nich wandal zniszczył city light. Według wstępnej wyceny jego naprawa kosztować będzie prawie 8,4 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *