wtorek, 28 maja 2024
Powiat Płocki

Drogowcy zamykają skrzyżowanie, utrudnienia potrwają kilka tygodni

Od poniedziałku, 27 marca, z powodu budowy ronda, planowane jest zamknięcie skrzyżowania dróg powiatowych w Białej. Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 100, 101 i 102. Będą też objazdy dla aut osobowych i ciężarówek. Budowa ma zakończyć się w ciągu trzech-czterech miesięcy.

Rondo w Białej powstaje na skrzyżowaniu drogi powiatowej Parzeń – Kamionki – Stara Biała – granica miasta Płock z drogą powiatową Srebrna – Draganie.

Jak będą wyglądały objazdy? Autobusy Komunikacji Miejskiej – Płock zmienią trasę:

Linia 100

• autobus linii 100 jadąc z Płocka, w miejscowości Biała z ulicy A. Kordeckiego skręci w lewo w ul. A. Kmicica

• następnie w prawo w ul. J. Skrzetuskiego

• potem w prawo w ul. Onufrego Zagłoby.

Na przystanku zlokalizowanym przy ul. Onufrego Zagłoby będzie mógł wykonać postój. Do Płocka pojedzie prosto ul. Onufrego Zagłoby, skręci w prawo w ul. A. Kordeckiego i już bez zmian pojedzie w kierunku miasta.

Linia 101

• autobus linii 101 ze Starych Proboszczewic w miejscowości Stara Biała (przy cmentarzu) skręci w prawo w drogę gminną relacji Stara Biała – Srebrna

• w miejscowości Srebrna skręci w lewo na drogę wojewódzką 559 w kierunku Mańkowa

• następnie skręci w lewo na drogę powiatową w miejscowości Srebrna

• pojedzie prosto do ul. Jana Kazimierza w miejscowości Biała

• skręci w prawo w ul. Jana Kazimierza

• następnie w lewo w ul. Onufrego Zagłoby.

Do Płocka pojedzie prosto ul. Onufrego Zagłoby do ul. A. Kordeckiego i skręci w prawo w kierunku Płocka. W kierunku przeciwnym pojedzie tą samą drogą tylko oczywiście w odwrotnej kolejności.

Linia 102

• autobus linii 102 jadąc do Płocka, drogą powiatową Srebrna – Draganie, w miejscowości Biała skręci w prawo w ul. Jana Kazimierza

• następnie w lewo w ul. Onufrego Zagłoby

• pojedzie prosto, skręci w prawo w ul. A. Kordeckiego do Płocka.

W kierunku przeciwnym tą sama drogą tylko w odwrotnej kolejności.

Na czas objazdu zostaną uruchomione dwa przystanki przy ulicy Zagłoby.

Natomiast wyłączone z użytkowania zostaną pętla w Starej Białej oraz pętla w Dziarnowie, a także przystanki: Biała Osiedle, Biała Zakon, Biała Parcele, Biała-Nowe Draganie, Biała Poświętne.

W przypadku miejscowości Dziarnowo zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza, która będzie zastępować autobus linii 100 na odcinku Dziarnowo-Biała, ul. Zagłoby.

Mieszkańcy osiedla w Białej proszeni są o stosowanie się do znaków zakazu postoju na ulicach, na których będzie odbywać się ruch autobusów.

Rozkład jazdy autobusów i jego ewentualne zmiany można śledzić na stronie Komunikacji Miejskiej Płock – https://rozklady.kmplock.eu/

Objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych:

Na czas budowy ul. A. Kordeckiego, ul. Bankowa i ulice na osiedlu Biała zostaną wyłączone z ruchu dla ciężarówek. Ciężarówki na rondzie przy Biedronce w Maszewie Dużym pojadą prosto drogą wojewódzką 559 do Sikorza. Tam będą mogły jechać drogą wojewódzką 540 w stronę Proboszczewic i Ogorzelic, a potem drogą powiatową przez Ogorzelice i Kruszczewo do miejscowości Stare Draganie.

Auta osobowe będą mogły poruszać się po tych samych trasach co autobusy, a także objazdem przez ul. Bankową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *