sobota, 18 maja 2024
Płock

Od środy zamknięty kolejny odcinek ulicy. Tym razem pl. Dąbrowskiego

W najbliższą środę, 22 marca rozpocznie się kolejny etap modernizacji ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego. Drogowcy ruszają z pracami – właśnie – na pl. Dąbrowskiego. Rozpoczyna się modernizacja południowej jezdni placu.

Przebudowa ul. Kościuszki zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku na odcinku leżącym między skrzyżowaniem z ul. Tumską, a pl. Obrońców Warszawy oraz między tym ostatnim placem, a skrzyżowaniem z ul. Misjonarską. Modernizacja obejmie również obydwa wspomniane place, a także fragment ul. Warszawskiej.

Jest ona kompleksowa. Pod drogą rozdzielamy teraz przede wszystkim kanalizację ogólnospławną na sanitarna i deszczową. A następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, instalujemy nowe, energooszczędne oświetlenie.

tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej

Na odcinku od skrzyżowania z pl. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Misjonarską droga będzie wykonana z płyt granitowych przypominających te z Tumskiej. Pl. Dąbrowskiego i ul. Warszawska będą odtworzone z materiałów jakie użyte zostały tu wcześniej.

Drogowcy pracują obecnie na trzech odcinkach, które wyłączone są z ruchu – od Tumskiej i pl. Narutowicza po pl. Dąbrowskiego.

W środę 22 marca zaczną roboty na kolejnym fragmencie, właśnie już na samym pl. Dąbrowskiego, na jego południowej jezdni, na odcinku od ul. Zacisze do wieży ciśnień (obok siedziby Akademii Mazowieckiej). Prace te potrwają do końca czerwca. Przejazd zostanie całkowicie zamknięty, ale drogowcy zorganizują ruch w taki sposób, że pozostanie możliwy dojazd ulicą Zacisze do Szpitala św. Trójcy.

dodaje Woźniak

Po zakończeniu tych robót ekipy przeniosą się na północną jezdnię pl. Dąbrowskiego, na całą jej długość. W tym przypadku prace zaplanowane zostały na okres do końca sierpnia.

Warto dodać, że już za kilka dni – w poniedziałek 3 kwietnia – brukarze zaczną układać nawierzchnię z kostki na odcinku ul. Kościuszki pod Książnicą Płocką. Prace na 200-metrowej długości odcinku potrwają około 1,5 miesiąca, ale ich zakończenie pokaże, ile uroku zyska to miejsce. Dobra wiadomość jest też taka, że uruchomimy wtedy też przejazd tym odcinkiem drogi.

przypomina Woźniak

Według planów cała modernizacja potrwa do końca wakacji. Jej koszt wyniesie 16 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *