środa, 17 kwietnia 2024
Gospodarka i społeczeństwoORLEN S.A.

Masz pomysł na innowację społeczną? Sięgnij po grant z programu ORLEN Social Lab

Wiesz jak rozwiązać problem ważny dla lokalnej społeczności, wymyśliłeś praktyczne narzędzie i szukasz partnera, który pomoże ci w realizacji twojej koncepcji? Fundacja ORLEN właśnie uruchamia nowy program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”, w ramach którego wesprze merytorycznie i finansowo najciekawsze propozycje innowacji społecznych.

Program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” Fundacji ORLEN powstał z myślą o tych, którzy chcą poprawić jakość życia lokalnych społeczności oraz wybranych grup docelowych, a także mają pomysł na rozwiązanie ich konkretnych problemów. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć na wsparcie finansowe, oraz aż 60 godzin szkoleń i konsultacji z ekspertami. Program jest realizowany we współpracy z PKN ORLEN.

W programie „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”  chcemy wesprzeć kreatywne, nieszablonowe, unikalne propozycje, dzięki którym możliwa będzie pozytywna zmiana w konkretnym obszarze życia społecznego. Zależy nam na tym, by wspierać przede wszystkim te inicjatywy, które wykorzystują nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, a także przynoszą trwałe efekty, utrzymujące się również po zakończeniu realizacji projektu

– mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN. 

Granty przeznaczone są dla stowarzyszeń i fundacji, a projekty mogą dotyczyć m.in. takich obszarów jak kultura i edukacja, zdrowie i sport, zrównoważony rozwój czy bezpieczeństwo.

Osoby, które mają pomysł na innowacyjny projekt społeczny, a nie działają w żadnej organizacji, zachęcamy do tego by nawiązały współpracę ze stowarzyszeniem lub fundacją i wspólnie złożyli wniosek

– mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

W tym roku Fundacja przeprowadzi aż dwie edycje programu. Nabór do edycji bieżącej potrwa do 20 kwietnia 2023 r. Twórcy najciekawszych propozycji będą mogli skorzystać z 60 godzin szkoleń i konsultacji dotyczących m.in. operacyjnego prowadzenia projektów społecznych, opracowania kosztorysu czy komunikowania i promocji działań. Po cyklu szkoleniowo-doradczym eksperci ocenią projekty i zarekomendują do otrzymania grantu te, które mają największe szanse na wdrożenie. Projekty wsparte grantem w I Edycji muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 lipca a 30 września br.  Realizacja projektów z II Edycji ruszy w połowie października 2023 r. Pula grantów w programie to 500 tys. zł.

„ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” to wyjątkowa propozycja dla innowatorów społecznych ze względu na to, że otrzymują nie tylko wsparcie finansowe na realizację projektu, ale także know how i merytoryczne wsparcie ekspertów przy jego realizacji. Tych, którzy myślą nieszablonowo i mają pomysły na ciekawe innowacje społeczne serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej możliwości. 

– mówi Katarzyna Różycka.

Wnioski do programu należy złożyć on-line na stronie do 20 kwietnia https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login

Więcej informacji na temat programu „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” można znaleźć na stronie Fundacji ORLEN – www.fundacja.orlen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *