sobota, 18 maja 2024
Zdrowie

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie [FILM]

Policjanci z Sierpca i Płocka pomogli rodzącej kobiecie, którą mąż przewoził do szpitala. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Z uwagi na zaistniałą sytuację i zagrożenie życia, funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu do płockiego szpitala. Dzięki ich pomocy kobieta bezpiecznie dotarła na miejsce i trafiła pod opiekę lekarzy.

We wtorek (21.03) po południu oficer dyżurny sierpeckiej komendy odebrał zgłoszenie z prośbą o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z rodzącą kobietą. Zgłaszający był zdenerwowany i przestraszony zaistniałą sytuacją. Dyżurny natychmiast polecił policjantom pilotaż samochodu z rodzącą kobieta do szpitala w Płocku.

Liczyła się każda minuta, zwłaszcza że natężenie ruchu o tej porze dnia jest duże i szybkie dotarcie do szpitala oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów było niemożliwe. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia rodzącej kobiety włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i przeprowadzili pilotaż samochodu. Dyżurny z sierpeckiej komendy w tym czasie skontaktował się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku i poprosił o wsparcie w pilotażu. Mundurowi powiadomili również szpital, którego personel czekał na przyjazd kobiety. Po bezpiecznym dojechaniu do placówki, rodzącą kobietą zajęli się lekarze.

opowiada asp. Katarzyna Krukowska/ZP KWP

Udzielona przez policjantów pomoc przyczyniła się do tego, że kobieta na czas znalazła się w szpitalu, gdzie została jej udzielona fachowa pomoc. Po porodzie mąż kobiety zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu i podziękował funkcjonariuszom za udzielone wsparcie. Jego radość była tym większa, gdyż żona urodziła zdrowego synka. Maluchowi i jego rodzicom życzymy dużo zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *