Sport

Krystian Witkowski odchodzi z ORLEN Wisły Płock

Z zakończeniem sezonu 2022/2023 z ORLEN Wisły Płock odejdzie Krystian Witkowski. Bramkarz spędził w drużynie Nafciarzy dwa lata, a kolejny kontrakt podpisał z hiszpańskim zespołem. Witkowski będzie bronił barw BM Benidorm.

SPR Wisła Płock

SPR Wisła Płock nie przedłużyła kontraktu z Krystianem Witkowskim. Bramkarz dołączył do Nafciarzy w sezonie 2021/2022, a jego umowa zakładała grę w ORLEN Wiśle Płock przez dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne dwa. Wiadomo już, że Witkowski zasili szeregi BM Benidorm, czyli obecnie 10. drużyny Ligi ASOBAL. 23-latek związał się z Hiszpanami kontraktem 2+1, począwszy od rozgrywek 2023/2024.

Chciałbym podziękować chłopakom z drużyny, pracownikom klubu oraz kibicom, ponieważ naprawdę dobrze czułem się w Płocku i miło będę wspominał wszystkich tu poznanych. Bardzo cieszę się z podpisania kontraktu z Benidorm – to kolejny etap w mojej karierze, a także możliwość dalszego rozwoju. Do końca obecnego sezonu jestem jeszcze zawodnikiem ORLEN Wisły Płock i mamy z chłopakami do rozegrania wiele ważnych meczów, a ja chciałbym zakończyć grę w Wiśle z niejednym tytułem na koncie! 

– powiedział Krystian Witkowski.
SPR Wisła Płock

Krystian przeszedł do ORLEN Wisły Płock ze Stali Mielec, której jest wychowankiem. Bronił niebiesko-biało-niebieskich barw od sezonu 21/22, zdobywając w tym czasie z Nafciarzami Wicemistrzostwo Polski, brązowy medal EHF European League oraz Puchar Polski. Jego najgłośniej wspominanym występem był właśnie pucharowy pojedynek z Industrią Kielce, wygrany przez Nafciarzy 34:27, w którym zanotował wysoki procent skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *