poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Płock

Nowe boiska w Płocku

Samorząd Płocka zdobył dofinansowanie do przebudowy i budowy piłkarskich boisk szkoleniowo – treningowych przy ul. Łukasiewicza w Płocku. Dofinansowanie z Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022 ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wynosi 5931 500zł, a planowana wartość inwestycji to 14 591 490 zł brutto. W wyniku realizacji inwestycji powstanie w Płocku naturalna nawierzchnia treningowa o łącznej powierzchni ok. 11.573 mkw.

UMP

Zadanie inwestycyjne „Przebudowa i budowa piłkarskich boisk szkoleniowo – treningowych wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza w Płocku” planowo powinno zakończyć się do końca 2025 r. Wniosek o dofinansowanie został złożony 30 Listopada 2022 r. Zakres rzeczowy zadania jest kompleksowy. Infrastruktura boisk treningowo-szkoleniowych, powstałych w wyniku realizacji projektu, będzie stanowiła istotną i atrakcyjną bazę sportową dla grup młodzieżowych (chłopięcych i dziewczęcych), głównie klubu Ekstraklasy Wisła Płock. Inwestycja znacząco podniesie jakość infrastruktury sportowej w Płocku. Nowe boiska treningowe będą jedynymi na terenie miasta z podgrzewaną murawą, co znacząco wpłynie na unowocześnienie warunków treningowo – szkoleniowych dla trenujących grup dzieci i młodzieży.

Inwestycja obejmuje przebudowę i budowę dwóch treningowych boisk piłkarskich, które będą wykorzystywane w szczególności przez akademie i szkółki piłkarskie klubu Wisła Płock:

  • Przebudowę i rozbudowę piłkarskiego boiska treningowego o nawierzchni naturalnej wraz z oświetleniem, odwodnieniem, nawodnieniem, instalacją podgrzewania murawy i wyposażeniem sportowym, zgodnie z obowiązującymi systemami licencyjnymi dla klubów ekstraklasy (boisko treningowe A). W wyniku przebudowy boisko treningowe otrzyma standardowe wymiary tzn. 105,0 x 68,0 m wraz ze strefą ochronną o szerokości 2,0 m wzdłuż krótszych boków boiska oraz 1,5 m wzdłuż dłuższych boków boiska.
  • Budowę piłkarskiego boiska treningowego o nawierzchni naturalnej wraz z oświetleniem, odwodnieniem, nawodnieniem, instalacją podgrzewania murawy i wyposażeniem sportowym, zgodnie z obowiązującymi systemami licencyjnymi dla klubów ekstraklasy (boisko treningowe B). Założono realizację boiska o wymiarach połowy boiska treningowego tzn. 50,0 x 68,0 m wraz ze strefą ochronną o szerokości 2,0 m wzdłuż krótszych boków boiska oraz 1,5 m wzdłuż dłuższych boków boiska.

W celu właściwego utrzymania murawy na boiskach w ramach zadania inwestycyjnego zaplanowano również zakup profesjonalnej kosiarki wrzecionowej przeznaczonej do boisk piłkarskich oraz kompaktowego ciągnika do zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *