wtorek, 28 maja 2024
Kultura

Na spotkanie ze Sławomirem Hollandem zaprasza Muzeum Żydów Mazowieckich

We wtorek, 4 kwietnia Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na monodram teatralny „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” Sławomira Hollanda.. Okazją będzie 80. rocznica powstania w getcie warszawskim.

Sławomir Holland jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie-Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu. Współpracował z teatrami warszawskimi, wśród nich z Teatrem Ateneum. Wziął udział w blisko 150 filmach i serialach, współpracował m.in. ze Stevenen Spielbergiem, Agnieszką Holland, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim. Również z Krzysztofem Pendereckim, który zaprosił go m.in. do wykonania partii Narratora w swoich utworach „Siedem bram Jerozolimy” i „Pasja św. Łukasza”. Nagrywa audiobooki i pracuje w dubbingu.

Historia przedstawiona w tym monodramie – autorstwa Zvi Kolitza w przekładzie Artura Kucia z muzyką Michała Górczyńskiego – opowiada o powstańcu w ruinach płonącego domu, który wie, że za chwilę pochłoną go płomienie, dlatego robi rozliczenie ze światem i z Bogiem. Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności na III Łódzkim Festiwalu Monodramu. Sławomirowi Hollandowi podczas występu w MŻM będzie towarzyszył klarnecista Jacek Dziołak.

Spotkanie we wtorek 4 kwietnia, początek o 18.00 w Muzeum Żydów Mazowieckich przy Kwiatka 7. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *