Gospodarka i społeczeństwoORLEN S.A.

W maju cena gazu spadnie o kolejne 15%

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy ORLEN, w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh. To wynik wprowadzenia nowego sposobu kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, w którym ceny surowca podążają w ślad za notowaniami gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55%, a w maju cena spadnie o kolejne 15%. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62% mniej niż na początku tego roku. Dzięki sile i stabilności multienergetycznego koncernu mogliśmy zaproponować przedsiębiorcom obniżki a także nową formułę ustalania ceny, która lepiej odzwierciedla sytuację na polskim i europejskim rynku gazu

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy ORLEN mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15%. niż w kwietniu.

Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, cena będzie aktualizowana co miesiąc a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.

Szczegóły dotyczące nowego sposobu obliczania cennika znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *