sobota, 20 kwietnia 2024
Płock

Parki, tereny zielone. Miasto będzie robić nasadzenia za ponad 10 mln zł

W najbliższych miesiącach w Płocku ma się pojawić zdecydowanie więcej miejsc zielonych. Miasto planuje na ten cel wydać prawie 11 mln zł. To pieniądze jakie otrzymało z PKN ORLEN.

UMP

Nowe place, parki kieszonkowe, zielona rewitalizacja – podano miejsca, w których w najbliższych miesiącach będzie bardziej zielono.

1200 drzew i prawie 80 tys. krzewów, bylin i traw posadzimy w tym roku w Płocku. Urządzimy 10 kolejnych parków kieszonkowych, będziemy kontynuować zieloną rewitalizację, rozpoczniemy urządzanie nowych terenów zielonych oraz modernizację istniejących, tj. Placu Obrońców Warszawy i Parku na Górkach. Uporządkujemy także pod względem zieleni teren cmentarza żydowskiego

wymienia Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

Nowe tereny zielone powstaną na:

– Czerwonych Kosynierów – za ponad 2 900 000 zł pojawi się 150 drzew, prawie 25 000 bylin, krzewów, będą alejki plus mała architektura, plac zabaw;

– na Narodowych Sił Zbrojnych – za 673 000 zł będą 74 drzewa, prawie 5000 krzewów, bylin, powstanie także alejka, ławki;

Parki kieszonkowe planowane są w dziesięciu miejscach Płocka. Pojawią się m.in na 3 Maja, ul. Rembielińskiego, ul. Piłsudskiego czy ul. Gałczyńskiego.

Parki to nie wszystko, planowana jest również zielona rewitalizacja kolejnych miejsc w mieście. Według zapowiedzi władz miasta ma zniknąć 1000 mkw kostki betonowej, w jej miejsce ma pojawić się zieleń.

Nadal realizowane będą projekty Drzewa młodych płocczan, a także Zapuść korzenie w Płocku. Zgłoszenia przyjmowane są cały czas. Wystarczy napisać na adres bim@plock.eu. Zgłoszenia do programu Drzewa młodych płocczan będą przyjmowane od 1 czerwca, będzie można zgłosić dziecko urodzone między 1 czerwca 2022 a 1 czerwca 2023 r.

W najbliższych miesiącach planowana jest również modernizacja istniejących już terenów zielonych. Tu planowane są zmiany na Placu Obrońców Warszawy, teren Cmentarza Żydowskiego oraz Park na Górkach. Wszystkie zadania zaplanowane są na dwa lata.

Na te przedsięwzięcia, a także na inwentaryzację i waloryzację dendrologiczną oraz działania poprawiające warunki siedliskowe roślin miasto przeznaczyło ponad 10 mln zł. Dodajmy, to pieniądze, które Płock otrzymał z PKN ORLEN w ramach prac związanych z budową instalacji Olefin III.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *