Kultura

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na Romantic Paris

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na „Romantic Paris” już 14 kwietnia o 19.00 do sali koncertowej PSM. Będzie to wyjątkowy koncert pięknych, nieprzemijających utworów zaliczanych do klasyki piosenki francuskiej.

Słynne walce Paryża, przeboje Edith Piaf, znane tanga Richarda Galliano, światowe przeboje i popularne tematy muzyki filmowej zaśpiewa Chris Schittulli, rodowity Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku.

Artysta współpracujący z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji. Chris Schittulli tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich artystów takich jak Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jacek Cygan, Agnieszka Osiecka czy Julian Tuwim.

Wokaliście towarzyszyć będą: Wiesław Prządka (akordeon, bandoneon), Rafał Karasiewicz (fortepian) oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Jako pierwszy Polak, odważył się grać na nim muzykę całego świata wraz z wszelkimi własnymi innowacjami, które z roku na rok owocują nowymi projektami i aranżacjami. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango!

Bilety zostały już wyprzedane, ale istnieje jeszcze możliwość zakupu wejściówek w cenie 30 zł w kasie biletowej POS. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *