środa, 17 kwietnia 2024
Płock

Będzie nowy plac zabaw przy przedszkolu

Prace przy budowie kompleksu czterech placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 17 przy ul. Kossobudzkiego zbliżają się do końca.

Nowy budynek tej placówki gotowy był w ubiegłym roku, dzieci zaczęły w nim zajęcia we wrześniu. Po przeprowadzeniu maluchów do nowej placówki miasto zabrało się za rozbiórkę starej „siedemnastki” i wykonanie na jej miejscu kompleksu, składającego się z czterech placów zabaw.

Teren po budynku został oczyszczony, następnie wykonano podbudowę, fundamenty i dolną, czarną nawierzchnię poliuretanową na trzech obiektach. I ustawiono komplet urządzeń do zabawy, a także małą architekturę towarzyszącą, jak ławeczki, czy kosze na odpady.

Do ułożenia jest jeszcze wierzchnia nawierzchnia poliuretanowa, cieńsza od dolnej (będzie jasnozielona). Jej wykonanie wymaga jednak odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Powstała także sieć chodników z kostki betonowej. Zaadaptowano istniejącą zieleń i jednocześnie dosadzono nowe drzewa. Przygotowano także teren pod trawiaste boisko, które przedszkolakom posłuży do najróżniejszych gier. Przy powracających obecnie przymrozkach trawa nie przyjmie się, dlatego na wykonanie nawierzchni trawiastej potrzebne są ciepłe dni.

Do urządzenia pozostał jeszcze jeden fragment terenu między placami zabaw, gdzie projekt przewiduje stworzenie doświadczalnego ogródka dla maluchów pod różne uprawy.

Na koniec dojdą jeszcze do zrobienia drobne przedsięwzięcia, jak wysianie trawy wokół placów zabaw, dostawienie koszy na odpady, zbudowanie altany śmietnikowej, czy powieszenie karmników.

Czas ostatecznego zakończenia prac zależy teraz jedynie od pogody, ale wiele wskazuje że stanie się to w kwietniu. Za ten kompleks placów zabaw miasto zapłaci 464,7 tys. zł (cała inwestycja – nowe przedszkole wraz z placem zabaw – kosztować będzie 9,3 mln zł). Pieniądze na ten cel samorząd Płocka pozyskał z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *