wtorek, 28 maja 2024
Płock

W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego

W niedzielę 16 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego, które zostało ustanowione z woli Jezusa Miłosiernego. 22 lutego 1931 roku objawił się On w Płocku św. s. Faustynie Kowalskiej w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Główna Msza św. sprawowana będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 12.00, z przewodniczeniem i homilią biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. Poprzedzi je czuwanie – Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Od Wielkiego Piątku w kościołach trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wydarzenia związane z Święta Miłosierdzia Bożego w Płocku każdego roku mają uroczysty charakter. W tym roku przypadają w 92. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie” św. s. Faustynie Kowalskiej, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, co miało miejsce 22 lutego 1931 roku w klasztorze w Płocku.

Główne uroczystości poprzedzi czuwanie – Noc walki o błogosławieństwo dla Polski 15 kwietnia. Rozpocznie je o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z konferencją. O godz. 21.45 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. O godz. 23.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem będzie modlitwa w ciszy. Kulminacją nocnego czuwania będzie o godz. 24.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego.

W Święto Miłosierdzia 16 kwietnia uroczysta Eucharystia sprawowana będzie w sanktuarium o godz. 12.00, z przewodniczeniem i homilią bp. Szymona Stułkowskiego. Pozostałe Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 8.00, 10.00, 17.00. Tego dnia o godz. 15.00 zaplanowano też Modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.45 odmówiona zostanie Litania do Bożego Miłosierdzia.

Ponadto Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zapraszają na wydarzenie pt. „U źródła Miłosierdzia”, będące dziękczynieniem św. Janowi Pawłowi II za ustanowienie Święta Miłosierdzia Bożego. Zaplanowano o godz. 16.15 spotkanie pod „Oknem Papieskim” – oknem domu biskupiego przy Placu Narutowicza 10, przez które 7 czerwca 1991 roku Papież rozmawiał z wiernymi. Tam wszyscy zaśpiewają „Barkę” i złożą kwiaty.

Po przejściu procesyjnym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Mieście wezmą udział w Mszy św. o godz. 17.00, będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, duszpasterz Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Godzinę później świadectwo wygłosi Jan Budziaszek, perkusista „Skaldów”. O godz. 18.15 odbędzie się koncert zespołu „Strefa Serca”. W programie znajdą się utwory modlitewne, o Bożym Miłosierdziu, wielkanocne.

[wcześniej, bo już 15 kwietnia o godz. 19.30 „Strefa Serca” zaśpiewa w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (kościół „na Górkach”].

Płockie uroczystości z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia transmitowane będą na kanałach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Wojowników Maryi (YouTube i Facebook).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *