poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Płock

Jutro „AutoFara 2023” z Mszą św. w intencji automobilistów

Na „AutoFarę 2023. Z Bogiem do celu…”, czyli Mszę św. w intencji automobilistów oraz poświęcenie pojazdów na rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego zaprasza w niedzielę 16 kwietnia br. parafia farna (św. Bartłomieja) na Starym Rynku w Płocku. To okazja do wspólnej modlitwy kierowców i pasażerów.

W niedzielę 16 kwietnia w Płocku będzie miało miejsce uroczyste otwarcie sezonu automobilowego – „AutoFara 2023”. Do udziału zaproszeni są wszyscy miłośnicy jednośladów i pojazdów mechanicznych. O godz. 12.00 w Farze sprawowana będzie Msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych.

Po Mszy św. przed bramą kościelną nastąpi poświęcenie pojazdów. Kierowcy otrzymają pamiątki z uroczystości. Każdy będzie miał możliwość wesprzeć wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii.

Już od godz. 11.30 będzie można samochodami podjeżdżać na Stary Rynek od ul. Małachowskiego oraz ul. Piekarskiej w kierunku Fary i tam, w miarę możliwości, parkować.

Ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego podczas „AutoFary” 16 kwietnia w godz. 11.30-14.30 na następujących drogach publicznych w Płocku: ul. Piekarska, ul. Ks. Wyczałkowskiego, ul. Małachowskiego, Stary Rynek – przewidywane jest czasowe wyłączenie z ruchu oraz kierowanie ruchem przez uprawnione służby. Organizatorzy i służby proszą o zachowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *