środa, 17 kwietnia 2024
Kultura

Lost(t) Marcina Zawadki to historia trzech braci

Wojna zawsze zbiera żniwo. Czy jesteście gotowi, by rzucić się w jej wir? Zaufajcie losowi i sięgnijcie po Los(t) autorstwa Marcina Zawadki. Przekonajcie się, dokąd zaprowadzi was ta historia …

Wrzesień 1939 roku na zawsze zmienia świat trzech braci Rachüba, pochodzących z osiadłej od dawna w Polsce rodziny niemieckich kolonistów.

Rzuceni w wir wojny bracia zostają rozdzieleni. Każdy z nich walczy o przetrwanie w inny sposób, ale żadnego nie omijają wydarzenia, które wyryją się w ich pamięci do końca życia.

Jak wojna wpłynie na dalsze losy rodziny i jak ukształtuje serca oraz umysły zagubionych młodych ludzi? Czy Rachübowie poznają prawdę, która ich rozdzieliła?

A teraz nie było już ojca, nie było matki, może umierał też w płomieniach najmłodszy brat. Nawet kudłatego psa Miśka żołnierze zastrzelili. Za chwilę nie będzie nikogo, kogo kochał. Żołnierze niemieccy zabili ludzi w domu, w którym mówiło się zawsze po niemiecku.

Czy braciom uda się odnaleźć to, co utracili? Dowiedzcie się, czytając powieść!

O autorze: Marcin Zawadka – urodził się 1970 roku. Jest absolwentem ISNS UW oraz studiów MBA Akademii Koźmińskiego w Warszawie. Pracował w bankowości – wchodził w skład pierwszej kadry Banku Millenium w Polsce oraz uczestniczył w pierwszym projekcie franczyzy bankowej Dominet Banku. Zajmował różne stanowiska w wielu instytucjach finansowych, a karierę w tej branży zakończył jako dyrektor w banku Pekao SA. Obecnie z powodzeniem realizuje się zawodowo jako urzędnik samorządowy w gminie, którą kocha. Od wielu lat jest szczęśliwym mężem Kasi oraz ojcem Wiktora i Leona. Kolekcjonuje żołnierzyki przedstawiające postacie z epoki napoleońskiej i wojen światowych. Wolny czas spędza najczęściej na słuchaniu czarnych płyt i lekturze dobrej książki. „Los(t)” to jego debiut literacki.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie:

https://bit.ly/los_t

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *