środa, 17 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin płoccy policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Każdej doby na drogach naszego miasta i powiatu mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących. Jest to priorytetowe zadanie funkcjonariuszy policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Tylko ostatniej doby, na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.
Pierwszy kierowca został zatrzymany około godz. 8:10  w Płocku. Był to 36 – latek, który kierował citroenem. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał ponad 0,7 promila.
Kolejny pijany kierowca mieszkaniec powiatu płockiego „wpadł w ręce” policjantów około godz. 15:40 na terenie gminy Gąbin. 47 – latek jechał motorowerem, w organizmie miał prawie promil alkoholu. Również na terenie gminy Gąbin około godz. 21:30 zatrzymany został 51- letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna kierował subaru, w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu.

Wszyscy wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa. Płocka policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i trzeźwości podczas kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *