niedziela, 10 grudnia 2023
Powiat Płocki

Wszyscy dla Maksa – w sobotę Charytatywny Piknik Rodzinny w Nowej Górze

To będą z pewnością niesamowite emocje – zarówno na boisku, jak i w sercach. Druhowie strażacy zagrają bowiem dla kilkumiesięcznego Maksia, który urodził się bez prawej rączki.

Turniej będzie częścią większego, charytatywnego pikniku w Nowej Górze (gm. Staroźreby), który odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia. Pomysł zorganizowania takiego wydarzenia wyszedł od mieszkańców gminy Staroźreby, których reprezentantką została Anna Stradomska z miejscowej OSP. Pani Anna o pomoc zwróciła się do Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza oraz Wójta Gminy Staroźreby Kamila Groszewskiego. Odpowiedź mogła być oczywiście tylko jedna: TAK! Wsparcia udzieliły również Rada Rodziców, Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze, koła gospodyń wiejskich i mnóstwo ludzi dobrej woli.

To właśnie tutaj, w Nowej Górze, wraz z rodzicami mieszka Maksiu Ziębiński. Chłopczyk przyszedł na świat bez prawej rączki. Jest to wada wrodzona, taki „prezent” od życia, jak mówią rodzice chłopca, bowiem przyczyny genetyczne i zdrowotne zostały wykluczone. Brak prawej dłoni i przedramienia z pewnością utrudni chłopcu normalne funkcjonowanie, ale jego rodzice – Martyna i Sebastian Ziębińscy – chcą zrobić wszystko, by ta wada w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na życie chłopca.

Na stronie Siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/maksymilian-ziebinski?fbclid=IwAR2MIthwZuilg4nCDyVVaYLhKLNcDIWPKvphEuwHZ8VeCUxa8-PEFhMB_Wszałożyli zbiórkę pieniędzy na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla synka. Jest też profil na FB Drużyna Maksa – licytacje dla Maksia‼️ (https://www.facebook.com/groups/1257452101864509), gdzie można wylicytować wiele atrakcyjnych rzeczy i w ten sposób pomóc chłopcu.

A już niebawem będzie można wesprzeć Maksia na pikniku w Nowej Górze. Wyjątkowe emocje zapewni z pewnością I Powiatowy Charytatywny Turniej drużyn OSP w piłce nożnej! Strażacy ochotnicy będą walczyć o wspólny puchar Starosty Płockiego i Wójta Gminy Staroźreby, a przede wszystkim o lepsze życie dla Maksia Ziębińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *