poniedziałek, 15 kwietnia 2024
BielskPowiat Płocki

Przy szkole w Ciachcinie powstanie sala gimnastyczna

Gmina Bielsk uzyskała kolejne wsparcie finansowe. Tym razem na salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Nr 2 Ciachcinie.

Obecnie obiekty sportowe (boisko wielofunkcyjne, boisko trawiaste, plac zabaw i siłownia zewnętrzna) przy szkole mają bardzo ograniczoną ofertę. Nie są przystosowane do całorocznego uprawiania sportu i organizowania zawodów sportowych. Są one uzależnione od pory roku i warunków atmosferycznych. W tej chwili zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się z zaadoptowanej do tego celu z pracowni lekcyjnej

– wymienia Józef Jerzy Rozkosz wójt gminy Bielsk.

W szkole uczy się obecnie około 250 osób i niestety placówka nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości zajęć sportowych na tym obiekcie. W sezonie wiosennym i jesiennym, gdy warunki atmosferyczne pozwalają na prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, część lekcji odbywa się na przyszkolnych obiektach.

Jedyną drogą do poprawy istniejącego stanu rzeczy jest budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem

– dodaje wójt.

Koszt takiego obiektu szacowany jest na 3 350 000 zł, gmina otrzymała 2 000 000 zł w ramach Instrumentu Wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego. Pozostałe środki z własnego budżetu pokryje gmina.

Nowy obiekt sportowy oraz wyposażenie go w nowoczesny sprzęt sportowy, będzie służył rozwijaniu zainteresowania sportem i ruchem wśród dzieci i młodzieży. Projektowany budynek sali gimnastycznej przeznaczony będzie dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Ciachcinie oraz innych uczniów szkół publicznych pod nadzorem wychowawców oraz po godzinach pracy placówki oświatowej dla wszystkich mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać środki. To inwestycja, która poprawi efekty kształcenia, ułatwi dostęp do zajęć sportowych osobom niepełnosprawnym, pozwoli również zrealizować założenia strategiczne w narodowych, regionalnych i lokalnych programach rozwoju edukacji i sportu, a także promocję zdrowego i aktywnego stylu życia

– dodaje wójt.

Umowę na realizację zadania gmina zamierza podpisać już w maju, cała inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2024 – 25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *