Płock

Koniec prac na ul. Spółdzielczej

Kierowcy już w pełni mogą korzystać z przebudowanej ul. Spółdzielczej. Jest tu nowa nawierzchnia, chodniki i drogę rowerową.

W piątek 21 kwietnia wykonawca zgłosił zakończenie robót, dziś zaczęły się prace odbiorowe. Przypomnijmy, prace na ul. Spółdzielczej rozpoczęły się pod koniec lutego ubiegłego roku, wówczas miasto przekazało wykonawcy plac budowy. Przebudowa ul. Spółdzielczej rozpoczęła się od demontażu starej kanalizacji deszczowej i ułożeniu nowego kolektora.

To przedsięwzięcie było szczególnie ważne. Nowy kolektor deszczowy łączy rejon wiaduktów w al. Piłsudskiego z siecią w ul. Południowej. Ma dużą średnicę i przepustowość, dzięki niemu nie będzie już dochodzić do zalewania w czasie intensywnych opadów przejazdu pod wiaduktami. Jest to kolejna taka inwestycja w płocką infrastrukturę. Dzięki podobnym przedsięwzięciom ulewy nie powodują już problemów z przejazdem na ul. Kazimierza Wielkiego czy Tysiąclecia.

Inwestycja polegała także na ułożeniu nowej jezdni, chodnika z kostki betonowej oraz budowie asfaltowej ścieżki rowerowej. Przebudowa ul. Spółdzielczej kosztowała prawie 10 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *