Gospodarka i społeczeństwoORLEN S.A.

Młode sokoły potrzebują imion. Za chwilę wystartuje konkurs

W budce na kominie IOS na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN są już dwa pisklaki sokoła wędrownego! Jeden wykluł się wczoraj, a drugi dzisiaj. Trwa oczekiwanie na kolejne maluchy, bo w tym roku Werwa złożyła cztery jaja. Zachęcamy do podglądania naszych sokołów, bo właśnie rozpoczyna się najciekawszy czas w ich życiu, do którego mamy dostęp.

Na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku, przy okazji wybudowania nowego komina instalacji CLAUSA, powstało również nowe gniazdo z podglądem. Zgodnie z przewidywaniami, chętnie zajęły je pustułki, które również można podglądać na tej samej stronie. Czy w kolejnych latach sokoły, tak jak kiedyś, będą zmieniać lokum, czas pokaże. 

Dziś wiemy na pewno, że młode drapieżniki będą potrzebowały imion, dlatego PKN ORLEN zaprasza wszystkich do udziału w konkursie na imiona dla młodych sokołów wędrownych, który wystartuje 27 kwietnia. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt SOKÓŁ i każdy może wziąć w nim udział.

Zasady konkursu są bardzo proste. W dniach od 27 kwietnia do 4 maja na stronie www.peregrinus.pl w zakładce konkursy w odpowiednim formularzu zgłoś własne propozycje imion męskich i żeńskich. Należy pamiętać, że imiona nadawane pisklętom nie mogą się powtarzać, dlatego aby zwiększyć swoje szanse można zajrzeć do wykazu zwycięskich imion, które otrzymały sokoły wyklute do tej pory w monitorowanych w Polsce gniazdach.  W drugim etapie konkursu odbędzie się głosowanie internautów on-line na najlepsze imię dla sokołów.

Zapraszamy wszystkich do zabawy i włączenia się w tegoroczną edycję konkursu. Zachęcamy także do wybory imion dla innych młodych soków gniazdujących na terenie całej Polski (konkursy) oraz podglądania sokołów w spółki GK – Anwil S.A.,  LOTOS.

zachęcają w koncernie

PKN ORLEN jest partnerem wspierania odbudowy populacji sokoła wędrownego w Polsce.

One thought on “Młode sokoły potrzebują imion. Za chwilę wystartuje konkurs

  • napewno nie potrzebuja imion jedynie orlen ich potrzebuje dla polepszenia wizerunku

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *