wtorek, 21 maja 2024
ORLEN S.A.Płock

„Iskry Niepodległej” podczas majówki w Płocku

Nowoczesny, multimedialny projekt Biura „Niepodległa” pod nazwą „Iskry Niepodległej” zagości w Płocku w dniach 1-4 maja 2023 r. Podczas majówki, mieszkańcy i turyści zapoznają się z ekspozycją prezentującą wybitne postaci Polek i Polaków, których osiągnięcia do dziś wpływają na losy i codzienność wielu ludzi. Projekt „Iskry Niepodległej” sfinansowano z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN, a podróż po Polsce multimedialnego widowiska, które zobaczą mieszkańcy około 100 miejscowości wsparła Fundacja ORLEN.

Miejsce nie jest przypadkowe, to właśnie mecenas projektu PKN ORLEN i Fundacja ORLEN zaprosili mobilne centrum historyczne do Płocka. Innowacyjne podejście do prezentacji polskiej historii mieści się w nowoczesnej naczepie, która przemierza kraj, odwiedzając kilkadziesiąt większych i mniejszych miast i miejscowości. Spektakl to przykład wykorzystania nowoczesnych technologii dzięki którym  historia Polski i wartości dla Polaków najistotniejsze mogą być prezentowane w sposób interesujący i atrakcyjny dla różnych grup odbiorców, także tych najmłodszych, zachęcając ich do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

Iskry Niepodległej to mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, to opowieść o potencjale  naszej wspólnoty 

– podkreśla Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura „Niepodległa”.

Dodaje, że przedsięwzięcie łączy najlepsze doświadczenie i wiedzę „Niepodległej” i każdy niezależnie od wieku, zainteresowań czy miejsca zamieszkania może stać się iskrą niepodległej i tworzyć nową historię naszego kraju. Uroczyste otwarcie „Iskry Niepodległej” w Płocku odbędzie się 1 maja o godz. 11.00 przy stacji paliw ORLEN (ul. Wyszogrodzka 123, Podolszyce Północ, Płock).

Projekt „Iskry Niepodległej” powstał dzięki współpracy Biura „Niepodległa” i polskich producentów z różnych branż. Podczas wypracowywania formuły mobilnego spektaklu zaprojektowano nowoczesne narzędzia, które łączą funkcjonalność z atrakcyjnym designem przestrzeni (część grafik zostało stworzonych z pomocą sztucznej inteligencji). Widowisku multimedialnemu towarzyszy wybór cennych eksponatów materialnych, pozyskanych dzięki uprzejmości Kancelarii Prezydenta RP, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Narciarskiego, PIAP Space sp. z o.o., Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego i Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Docelowo w 2023 r. multimedialne widowisko zobaczą mieszkańcy około 100 miejscowości we wszystkich województwach. Dokładną trasę można śledzić na stronie projektu www.iskryniepodleglej.pl oraz w kanałach social media Biura „Niepodległa”.

„Iskry Niepodległej” w Płocku, lokalizacja przy stacji paliw ORLEN, ul. Wyszogrodzka 123 (Podolszyce Północ),

Harmonogram:

1 maja – 10:00 – 18:00

2 maja – 10:00 – 18:00

3 maja – 10:00 – 18:00

4 maja – 10:00 – 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *