środa, 17 kwietnia 2024
Płock

Ukradli buty, odzież. Grozi im do 5 lat więzienia

Ze sklepu w jednej z płockich galerii skradziono obuwie i odzież. Złodziei zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Płocku

O tym, że kradzież nie popłaca, przekonało się 3 mieszkańców powiatu sierpeckiego, którzy na początku kwietnia z jednego ze sklepów z płockich galerii ukradli odzież i obuwie. Straty oszacowano na ponad 4 100 zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Płocku. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, na podstawie nagrania z monitoringu sklepu policjanci ustalili sprawców kradzieży. To małżeństwo w wieku 33 lata i ich trzy lata starszy kolega. Wszyscy są mieszkańcami pow. sierpeckiego. 27 kwietnia sprawcy kradzieży zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.

mówi podkom. Dariusz Mroczkowski z KMP w Płocku

Po przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli magnes do zdejmowania zabezpieczeń sklepowych oraz pieniądze w kwocie 7 000 zł na poczet przyszłej kary. Jeszcze tego samego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *