środa, 17 kwietnia 2024
Płock

Próba kradzieży, środki odurzające – zatrzymano dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn zostało ujętych przez strażników miejskich podczas próby kradzieży instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej w pustostanie przy ul. Kolegialnej. Jeden z ujętych mężczyzn, którzy uszkodzili ogrodzenie oraz kłódki na  drzwiach wejściowych do budynku miał przy sobie narkotyki.

Pustostan przy ul. Kolegialnej jest kontrolowany przez strażników ze względu przebywania w nim osób bezdomnych, kradzieży i jego dalszej dewastacji. Niestety solidne kłódki na drzwiach wejściowych nie odstraszają amatorów demontażu pozostawionych w opuszczonych pomieszczeniach np. term, wanien, kranów, wszystkiego co może być łakomym kąskiem dla osób, których jedynym celem jest spieniężenie skradzionych rzeczy.

mówi starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Ujęci na próbie kradzieży mężczyźni mają 34 i 38 lat, są mieszkańcami Płocka. Strażnicy znaleźli przy nich  narzędzia, które służyły im do demontażu wszystkiego co można sprzedać na złom.

Podczas prowadzonej interwencji mężczyźni byli agresywni w stosunku do strażników. .Jeden z nich zaczął nawet wymachiwać w stronę mundurowych młotkiem, który trzymał w dłoni.  Funkcjonariusze zmuszeni byli zastosować środki przymusu bezpośredniego i założyli im kajdanki. 

Podczas prewencyjnego przeglądania rzeczy włamywaczy strażnicy znaleźli biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Mężczyzna, przy którym znaleziono białą substancję nie chciał powiedzieć skąd ją ma i co to za proszek. Potem po badaniach okazało się, że są to środki odurzające.

dodaje Głowacka

O całym zdarzeniu strażnicy zawiadomili policję i przedstawiciela administratora budynku, który przybył na miejsce, aby zabezpieczyć go po raz kolejny  i oszacować straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *