wtorek, 21 maja 2024
Płock

Pavol Staňo kończy pracę w Wiśle Płock

Pavol Staňo przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Płock. 45-letni szkoleniowiec rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Wraz z nim klub opuści jeden z jego asystentów Norbert Guľa. Nazwisko nowego trenera ogłosimy wkrótce.

Wisła Płock

Pracę w Wiśle Płock trener Staňo rozpoczął 7 marca 2022 roku, gdy na stanowisku zastąpił Macieja Bartoszka. Jego pierwszym zadaniem było dokończenie sezonu 2021/2022, w którym ostatecznie finiszowaliśmy na 6. miejscu w tabeli.

Następną kampanię nasz zespół zaczął od serii zwycięstw i pozycji lidera przez dziewięć kolejek, dzięki czemu Pavol Staňo zasłużył na tytuł trenera lipca, a Rafał Wolski najlepszego piłkarza w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Rundę jesienną bieżących rozgrywek zakończyliśmy na 6. pozycji, lecz bardzo słaba postawa wiosną i tylko 9 punktów zdobytych w 15 spotkaniach doprowadziły do odwołania słowackiego szkoleniowca ze stanowiska, ponieważ utrzymanie w elicie wciąż nie jest zapewnione.

Łącznie trener Staňo poprowadził Wisłę Płock w 44 meczach, w tym 42 ligowych, których bilans to 15 zwycięstw, 7 remisów i 20 porażek. Duży wpływ ma na to aż 10 przegranych w 2023 roku, w tym 7 na wyjeździe, gdzie w tej rundzie nie wywalczyliśmy nawet punktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *