poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Płock

Marsz dla życia i rodziny w niedzielę w Płocku

Już w najbliższą niedzielę, 28 maja odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Organizują go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i Kuria Diecezjalna Płocka – Wydział ds. Rodzin. Marsz odbędzie się w godz. 11:30 – 13:30. Mogą wystąpić ograniczenia w ruchu w rejonie Starego Miasta.

UMP

Uczestnicy Marszu będą przemieszczać się na trasie: Katedra – ul. Tumska (wraz z jej częścią deptakową) – ul. H. Sienkiewicza – ul. A. J. Nowowiejskiego – Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

Program uroczystości:

11.30 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego – katedra.

Podczas Mszy św. udzielone zostanie papieskie błogosławieństwo, połączone z uzyskaniem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, zgodnie ze wskazaniami Penitencjarii Apostolskiej, z okazji obchodzonego w diecezji płockiej Jubileuszowego Roku św. Zygmunta, Króla i Męczennika, patrona miasta Płocka, bazyliki katedralnej płockiej i Kapituły Katedralnej Płockiej.

12.30 – XI Marsz dla Życia i Rodziny od katedry na teren ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku – ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2;

13.30 – Festyn rodzinny (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek).

Z kolei w środę 31 maja biskup płocki Szymon Stułkowski zaprasza dzieci na spotkanie modlitewno-rekreacyjne przed Dniem Dziecka. Spotkania rozpocznie o 17.00 nabożeństwo majowe w katedrze, następnie od 17.30 integracja i zabawy w ogrodzie przy Domu Biskupów Płockich (wstęp wolny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *