wtorek, 3 października 2023
Płock

Od 1 czerwca otwarta ul. Kościuszki. Na razie pierwszy odcinek

Chodzi o fragment, który leży między pl. Narutowicza i ul. Tumską, a placem Obrońców Warszawy. Prace zaczęły się tu pod koniec ubiegłego roku i polegały przede wszystkim na rozdzieleniu kanalizacji z ogólnospławnej na sanitarną oraz deszczową. Następnie wykonano nową nawierzchnię, chodniki. Przy czym jezdnię wyłożono granitową kostką, a chodniki – granitowymi płytami. Na koniec zainstalowano nowe oświetlenie.

UMP

W ten sam sposób przebudujemy odcinek przecinający pl. Obrońców Warszawy oraz kolejny – między tym placem, a skrzyżowaniem z ul. Misjonarską.

mówi Konrad Kozłowski z płockiego Ratusza

Rozdział kanalizacji wraz z odtworzeniem nawierzchni trwa na pl. Dąbrowskiego, w tym miejscu roboty właśnie się toczą. Dziś do Szpitala św. Trójcy oraz budynków Akademii Mazowieckiej można dojechać po południowej jezdni, jadąc od skrzyżowania z ul. Gradowskiego „pod prąd”.

Prace zaś przeniosły się na kolejny odcinek południowej jezdni, bliżej ul. Kościuszki.

W poniedziałek 5 czerwca nastąpi większa zmiana: wykonawca całkowicie zamknie na okres do dwóch miesięcy północną jezdnię pl. Dąbrowskiego (czyli od strony siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki) i zacznie tam prace przy rozdziale kanalizacji.

Za całą przebudowę miasto zapłaci 16,9 mln zł. Ponad połowę tych kosztów pokryje ze środków zewnętrznych. Pięć mln pochodzi z budżetu państwa i cztery mln – z budżetu samorządu Mazowsza z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *