Sport

Paweł Magdoń kończy pracę w klubie

Po nieudanym sezonie zapadła decyzja, że Paweł Magdoń zakończy pracę w Wiśle Płock.. Dotychczasowy dyrektor sportowy odchodzi z klubu.

Wisła Płock S.A.

Chciałem z całego serca przeprosić wszystkich, którym los Wisły Płock nie jest obojętny. Biorę to na klatę, również czuję się odpowiedzialny za tę porażkę i finalnie pożegnanie z ekstraklasą. Zapewniam, że ze swojej strony zrobiłem wszystko, by nasz klub szedł w dobrym kierunku. Niestety pewne uwarunkowania wpływały na całokształt naszej pracy, taka jest specyfika. Wisła Płock na zawsze pozostanie w moim sercu i będę gorąco trzymał kciuki, by wróciła jak najszybciej do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie jest jej miejsce 

– powiedział Paweł Magdoń.

Były piłkarz Wisły Płock urodził się 13 listopada 1979 roku w Dębicy. Jako zawodnik reprezentował barwy tamtejszego Igloopolu, a następnie Piotrcovii Piotrków Trybunalski, ŁKS-u Łódź i Pogoni Szczecin. Po raz pierwszy zameldował się w Płocku w połowie sezonu 2005/2006 i w trakcie pierwszego pobytu w naszym klubie zdobył z nim Puchar oraz Superpuchar Polski, w międzyczasie debiutując także w reprezentacji Polski.

W kolejnych latach występował w GKS Bełchatów, Odrze Wodzisław Śląski, Bogdance Łęczna i ponownie Wiśle Płock, z którą awansował do pierwszej ligi. Karierę zakończył w Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie pełnił potem funkcję dyrektora do spraw sportowych oraz wiceprezesa. Ostatecznie po raz kolejny wrócił do Płocka 1 grudnia 2020 roku. Na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił wtedy Marka Jóźwiaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *