Powiat Płocki

Podpisano umowy, wkrótce remont trzech dróg powiatowych

Chodzi o drogi w gminach Mała Wieś, Bodzanów i Wyszogród. Trzy inwestycje mają być gotowe już w sierpniu i we wrześniu. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację następujących zadań:

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 2967W Rębowo — Ciućkowo w miejscowości Rębowo;

2. Przebudowa – modernizacja drogi powiatowej nr 2953W Mała Wieś – Główczyn na odcinku od km 3+650 do km 4+650 o długości 1,0 km;

3. Przebudowa drogi powiatowej nr 941W Miszewko — Pepłowo — Cieśle w miejscowości Miszewo Murowane.

Najszybciej, bo już 7 sierpnia, ma być gotowa ta pierwsza inwestycja, w gm. Wyszogród. Będzie ona polegać na remoncie chodnika o długości 216 metrów wraz z budową zatoki postojowej wzdłuż drogi w Rębowie. Wartość zadania to 84 598,54 zł, wykonawcą będzie spółka BALTIC GROUP z Ciechanowa.

Druga inwestycja – w gm. Mała Wieś – będzie zgodnie z planem gotowa 7 września. W jej zakres wejdą wykonanie warstwy wyrównawczej, ścięcie i wykonanie poboczy. Wartość zadania to 467 523,00 zł, wykonawcą będzie firma DROG-BET Marcin Głuchowski z Sochaczewa.

Ostatnie z trzech zadań – w gminie Bodzanów – to przebudowa 820 metrów drogi powiatowej w Miszewie Murowanym. W zakres zadania wchodzą m.in.: lokalne korekcyjne frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, wykonanie poboczy i ścieku przykrawężnikowego. Wartość zadania to 371 035,65 zł, wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych z Gostynina. Ta inwestycja też ma być gotowa do 7 września.

Przebudowa i modernizacja dróg to jeden z naszych priorytetów. Dlatego cieszę się, że przed nami kolejne inwestycje, tym razem w gminach Mała Wieś, Wyszogród i Bodzanów. Wszystko to robimy z myślą o naszych mieszkańcach, w trosce o ich komfort i bezpieczeństwo. Dziękuję, działamy!

– podsumował spotkanie Starosta Sylwester Ziemkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *