wtorek, 28 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Terminal płatniczy za 0 zł – jaka oferta dla małych firm?

Terminal płatniczy nie jest rozwiązaniem tylko dla dużych firm, prowadzących działalność na szeroką skalę. Z korzyści, jakie daje obsługa płatności bezgotówkowych, mogą się cieszyć także właściciele niewielkich, lokalnych i rodzinnych biznesów. Co więcej, dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa otrzymać można terminal za darmo – nie ponosząc kosztów jego instalacji oraz użytkowania nawet przez rok!

Kobieta dokonująca płatności kartą w kwiaciarni

Program Polska Bezgotówkowa przeznaczony jest m.in. dla właścicieli małych firm, którzy mogą otrzymać dopasowany do potrzeb swojego biznesu terminal za darmo, nie ponosząc kosztów jego instalacji ani użytkowania przez rok (lub do momentu osiągnięcia obrotów w wysokości 100 tys. zł).

Terminal za darmo – jaki wybrać do małej firmy?

Każdy biznes ma swoje indywidualne potrzeby – dlatego w ramach Programu Polska Bezgotówkowa można wybrać terminale płatnicze najlepiej dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności.

  • Terminal stacjonarny – sprawdzi się w firmach, które przyjmują płatności w jednym, stałym miejscu, takich jak niewielkie osiedlowe sklepy, piekarnie, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Terminal stacjonarny podłączony do stałego zasilania jest cały czas gotowy do pracy, a przedsiębiorca nie musi się martwić np. o konieczność ładowania baterii.
  • Mobilny terminal płatniczy – polecany jest np. firmom świadczącym usługi w domu klienta oraz właścicielom restauracji, barów i kawiarni oferujących dostawę zamówień do domu. W pełni naładowany terminal mobilny jest w stanie pracować nawet do 12 godzin, co daje swobodę przyjmowania płatności w każdym miejscu i czasie – za pośrednictwem komunikacji bezprzewodowej.
  • Terminal kasowy – czyli tzw. PIN pad. Jest to urządzenie zintegrowane z systemem kasowym lub kasą fiskalną. Nie potrzebuje ono oddzielnych źródeł zasilania i eliminuje konieczność ręcznego wpisywania kwoty transakcji na terminalu. Sprawdza się przede wszystkim w niewielkich sklepach i punktach usługowych, gdzie każda wolna przestrzeń jest na wagę złota!
  • Terminal w telefonie – czyli aplikacja mobilna typu softpos, taka jak PolCard Go. Należy ją zainstalować w smartfonie z modułem NFC i systemem Android w wersji 8.1 lub wyższej – dzięki temu można szybko, wygodnie i w pełni bezpiecznie przyjmować płatności zbliżeniowe kartą, telefonem i zegarkiem. To dobre rozwiązanie m.in. dla przedstawicieli wolnych zawodów i przedsiębiorców z sektora kreatywnego.

Darmowe terminale płatnicze dla małych firm – jak można je otrzymać?

Jak otrzymać terminal płatniczy za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa? To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę PolCard.pl, zadzwonić pod znajdujący się tam numer lub wypełnić formularz kontaktowy. Następnym krokiem jest rozmowa z ekspertem, który zapyta o specyfikę biznesu oraz oczekiwania przedsiębiorcy, po czym pomoże wybrać najlepszy model terminala. Po dopełnieniu formalności urządzenie w ciągu dwóch dni roboczych zostanie dostarczone.

Terminal płatniczy jest szansą na zwiększenie skali prowadzonej działalności, zdobycie nowych klientów i zbudowanie przewagi konkurencyjnej, co zwłaszcza w przypadku małych firm jest bardzo istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *