Sport

Rzeźniczak, Walczak nie będą grać w Wiśle Płock

Z Wisły Płock odchodzi Jakub Rzeźniczak. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Jakub Rzeźniczak został piłkarzem Wisły Płock 11 czerwca 2019 roku. Podpisał wówczas roczny kontrakt, ale warto wspomnieć, że w kolejnych latach umowa była kilkukrotnie przedłużana. W barwach Wisły zadebiutował już w pierwszej kolejce sezonu 2019/2020 przeciwko Górnikowi Zabrze. Początkowo często zmagał się z problemami zdrowotnymi, jednak z czasem stał się pewnym punktem zespołu, a także jego kapitanem.

W minionym sezonie zanotował dwadzieścia pięć meczów w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Ostatecznie licznik jego oficjalnych występów w niebiesko-biało-niebieskich barwach zatrzymał się na liczbie dziewięćdziesiąt dwa. Zdobył w tym czasie trzy bramki.

Z Płockiem żegna się również Tomasz Walczak. Wygasający 30 czerwca kontrakt nie został przedłużony, w związku z czym młody napastnik po niespełna dwóch latach odchodzi z klubu i przenosi się do Rakowa Częstochowa.

Napastnik urodził się 17 sierpnia 2005 roku w Płocku. Na pierwsze piłkarskie treningi uczęszczał do Delty Słupno, jednak szybko trafił najpierw do akademii Legii Warszawa, a następnie Escoli Varsovia. Do Wisły Płock przyszedł niespełna dwa lata temu, bo 16 lipca 2021 roku. Niecałe dwa miesiące później został już zgłoszony do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. W pierwszym zespole zadebiutował 22 sierpnia 2021 roku, wchodząc w dogrywce przegranego 3:4 pojedynku Fortuna Pucharu Polski z Koroną Kielce. Wówczas zdobył od razu debiutancką bramkę w oficjalnym meczu jedynki. Dzięki temu stał się zresztą najmłodszym debiutantem oraz strzelcem w historii Wisły Płock jeśli chodzi o oficjalne pojedynki, gdyż miał tego dnia szesnaście lat, miesiąc i pięć dni.

Ostatecznie w pierwszym sezonie zanotował sześć meczów w ekstraklasie i wspomniany jeden w pucharze. W minionej kampanii zaliczył z kolei trzy ligowe spotkania i jedno pucharowe. Znacznie częściej występował w drugiej drużynie, z którą jesienią 2021 roku zdobył Okręgowy Puchar Polski (Płock), zostając tam królem strzelców z ośmioma bramkami na koncie. Warto dodać, że w trakcie swojej przygody z Wisłą Płock Tomasz Walczak zanotował debiut w reprezentacji Polski do lat siedemnastu, a później został również powołany na zgrupowanie kadry do lat osiemnastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *