sobota, 18 maja 2024
Sport

Kondracki nowym dyrektorem ds. szkolenia młodzieży

Nowym dyrektorem do spraw szkolenia młodzieży w Wiśle Płock został Bartłomiej Kondracki, który zastąpił na tym stanowisku Marka Brzozowskiego.

Urodzony 15 października 1995 roku w Tomaszowie Mazowieckim Bartłomiej Kondracki zaczynał przygodę z piłką w Stali Niewiadów. Następnie grał dla Orlika Ujazd, aż trafił do juniorów GKS Bełchatów. Po przejściu juniorskich szczebli trafił do Młodej Ekstraklasy, drugiej drużyny, a z czasem nawet do pierwszego zespołu, w którym zadebiutował 16 lipca 2016 roku w Pucharze Polski. Kolejny sezon spędził w RKS Radomsko, po czym skupił się na karierze trenerskiej. Latem 2021 roku dołączył do sztabu szkoleniowego GKS Bełchatów jako asystent pierwszych trenerów. Później piastował stanowisko wiceprezesa do spraw sportowych w akademii bełchatowskiego klubu, a także był trenerem rocznika 2006.

Pracę w Wiśle Płock rozpoczął z kolei 5 lipca 2022 roku. Pod jego wodzą Wisła II Płock zajęła czwarte miejsce w forBET IV lidze mazowieckiej oraz zwyciężyła w forBET Okręgowym Pucharze Polski (Płock), pokonując w finale Świt Staroźreby. W trakcie pobytu w Płocku zdobył również licencję UEFA Elite Youth A. Odbył także staże w hiszpańskim Athletic Bilbao, czy Pogoni Szczecin, przy czym już od dawna ma na koncie licencję UEFA A, czy staż w portugalskiej Benfice Lizbona.

Co więcej, trener Mateusz Lewandowski będzie teraz odpowiadał za kwestie metodologiczne w akademii. Koordynatorem pionu “jedenastek” wciąż będzie tam Piotr Górnicki (U-19 – U-14), “dziewiątek” Tomasz Śmiechowski (U-13 – U-10 + dziewczynki U-14 – U-11), a pozostałych najmłodszych roczników Maciej Trepka (U-9 – U-6 + przedszkole).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *