czwartek, 18 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Żłobek w Łącku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności w zakresie organizacji miejsc opieki w żłobku dla najmłodszych dzieci, Wójt Gminy Łąck 10 lutego wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie tworzenia miejsc opieki w żłobku w ramach programu ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „MALUCH+” 2022-2029. Utworzenie żłobka samorządowego na terenie Gminy Łąck stanowi kolejny krok w dalszym rozwoju gminy, a co za tym idzie wzroście atrakcyjności dla przyszłych, młodych mieszkańców, którzy na stałe zwiążą się z gminą Łąck. W ramach programu gmina zawnioskowała o wsparcie w utworzeniu 20 miejsc opieki. Łączna kwota o jaką zawnioskował Wójt to 717.240,00 zł. Środki będą pochodziły z KPO (Krajowy Plan Odbudowy).

W miesiącu kwiecień 2023 r. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki w ramach programu MALUCH+ 2022-2029. Gmina Łąck uzyskała dofinansowanie do utworzenia 20 miejsc opieki żłobkowej w kwocie 717.240,00 zł oraz kwotę 96.770,02 zł stanowiącą część podatku VAT przypadającą na utworzenie miejsc opieki, kwota ta pochodzi z budżetu państwa. Łączną kwota otrzymanego dofinansowania to 814.010,02 zł.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników naboru wniosków z programu MALUCH+ na sesji Rady Gminy Łąck w dniu 28 marzec 2023 r. z inicjatywy Wójta Gminy Łąck Pana Zbigniewa Białeckiego zostały wprowadzone poprawki do budżetu Gminy Łąck na rok 2023, które umożliwią rozpoczęcie inwestycji polegającej na budowie żłobka w miejscowości Łąck, teren przy Przedszkolu Samorządowym w Łącku. Pozwoli to na uruchomienie kompleksu żłobkowo – przedszkolno – szkolnego w Łącku. Dzięki tej inwestycji zainicjowanej przez Pana Wójta dzieci od samego początku będą przebywały w środowisku, które znają i nie będzie dla dzieci sytuacji stresowych wynikających z przejścia z jednej placówki do drugiej. Propozycja budowy żłobka w miejscowości Łąck, wynika także z faktu, iż lokalizacja ta posiada odpowiednią infrastrukturę tj. miejsca parkingowe, ośrodek zdrowia, plac zabaw.

Zgodnie z planami prac budowy żłobka w trzecim kwartale 2023 roku nastąpi przygotowanie odpowiedniej dokumentacji projektowej. Do końca drugiego kwartału 2024 roku ma nastąpić koniec prac budowlanych. Wójt Gminy Łąck Pan Zbigniew Białecki planuje by z dniem 01.09.2024 r. Żłobek Samorządowy w Łącku rozpoczął działalność.

Urząd Gminy Łąck

One thought on “Żłobek w Łącku

  • W Łącku nie ma żadnego placu zabaw. To co jest na dawnej Świniarni to totalna kpina. Sam zaś Łąck jest zapuszczony. Niedbalstwo totalne. Przy krawężnikach ulicy Kolejowej kupa ziemi i zielsko do pasa. Brakuje chodników i dróg np osiedle na ul. Hippiczej błaga o zemstę. Nieporządek o bałagan.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *