wtorek, 21 maja 2024
Sport

Krzysztof Komarzewski w AEK Ateny

Krzysztof Komarzewski podpisał kontrakt z AEK Ateny. Prawoskrzydłowy przejdzie do greckiego klubu od rozgrywek 2023/2024.

SPR Wisła Płock

Krzysztof Komarzewski opuści ORLEN Wisłę Płock. Kontrakt prawoskrzydłowego został rozwiązany za porozumieniem stron, a od sezonu 2023/2024, przejdzie on do AEK Ateny na zasadzie transferu definitywnego. Umowa Komarzewskiego z greckim klubem zakłada roczną współpracę.

„Komar” spędził w naszym klubie trzy lata i nie raz pokazał swoją wartość na boisku. Teraz przyszła dla niego pora na zmiany i od przyszłego sezonu dołączy do greckiego AEK Ateny, z którym zagra w EHF European League. Mam nadzieję, że będzie to dla niego kolejny krok, a także okazja do rozwoju, ponieważ wiem, że stać go na wiele!

– powiedział Adam Wiśniewski Dyrektor Sportowy Nafciarzy

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim osobom w Płocku. Drużynie, trenerom i najlepszym kibicom! Szkoda, że nie udało się nam pożegnać na oficjalnym zakończeniu sezonu, ale wtedy moja przyszłość nie była jeszcze pewna. Jeśli chodzi o Ateny, myślę że to ciekawy kierunek. Mam nadzieję, że będę grał dużo więcej i odbuduję swoja pewność siebie. Będziemy tam grać w Lidze Europejskiej, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ chcę się pokazać w Europie i w dalszym ciągu się rozwijać. Trzy lata w Płocku były dla mnie bardzo produktywne, ale przyszedł czas na zmiany

– powiedział nam Krzysztof Komarzewski.

„Komar” podpisał kontrakt z Nafciarzami w czerwcu 2020 roku, następnie jego umowa została przedłużona o kolejny sezon, natomiast obecna miała obowiązywać do końca rozgrywek 2023/2024. Podczas gry w ORLEN Wiśle Płock, Komarzewski występował zarówno w krajowych rozgrywkach oraz na europejskich parkietach. W ostatnim sezonie zdobył 61 bramek w zmaganiach PGNiG Superligi oraz cztery trafienia w EHF Champions League.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *