sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Pomoc dla mieszkańców Wyszogrodu

Zaledwie przed tygodniem przez Wyszogród przeszła ulewa, jutro na konta pokrzywdzonych wpłyną pieniądze. Jest deklaracja Wojewody Mazowieckiego.

W związku z przejściem 21 czerwca gwałtownej burzy i zalaniem gospodarstw w gminie Wyszogród, Wojewoda Mazowiecki, zgodnie z deklaracją, zabezpieczył 114 tys. zł na wypłatę zasiłków celowych dla łącznie 19 poszkodowanych rodzin. Jest to doraźna pomoc w wysokości 6 tys. zł na gospodarstwo, która przysługuje z tytułu zdarzeń mających znamiona klęski żywiołowej. Środki zostały uruchomione przez Wojewodę Mazowieckiego w trybie pilnym i przekazane gminie Wyszogród. Działania koordynował Sekretarz Stanu w MSWiA Maciej Wąsik.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie w pierwszej kolejności wystąpił z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego o wypłatę zasiłków celowych dla 12 poszkodowanych rodzin. Środki w wysokości 72 tys. zł zostały przekazane gminie w miniony poniedziałek 26 czerwca. Następnie Gmina Wyszogród wystąpiła o pomoc dla kolejnych 7 poszkodowanych rodzin. Środki w kwocie 42 tys. zł. zostały zabezpieczone, a na konto gminy powinny trafić jutro.

Straty są znaczne, bo jak twierdzą mieszkańcy takiej ulewy nie było od 30 lat. Zalane piwnice, podtopione domy – pokrzywdzeni liczą straty. Samorząd Wyszogrodu wystąpił z prośbą o pomoc do Wojewody. Pokrzywdzeni mieszkańcy mogą liczyć także na wsparcie powiatu płockiego, chociaż nikt po nią się jeszcze nie zgłosił.

Samorząd gminy i miasta Wyszogrod nie zgłaszal się do tej pory z potrzebą pomocy. Jesteśmy otwarci na to aby w możliwy sposób wesprzeć Mieszkańców w tej trudnej sytuacji

deklaruje Sylwester Ziemkiewiecz Starosta Płocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *