ORLEN S.A.

Zdobądź grant w tegorocznej edycji programu „Moje miejsce na ziemi”

Rusza nabór wniosków w kolejnej edycji największego programu grantowego Fundacji ORLEN – „Moje miejsce na Ziemi”. Na wsparcie lokalnych inicjatyw Fundacja ORLEN przeznaczy w tym roku aż 3 mln zł. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 lipca. Program jest skierowany do organizacji, które mają pomysł na pozytywną zmianę w swoim najbliższym otoczeniu. Fundacja chce dotrzeć z programem do małych miast, niewielkich miejscowości i wsi.

Program „Moje miejsce na Ziemi” cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku organizacje złożyły blisko 2,5 tys. wniosków, a Fundacja ORLEN przyznała wówczas 170 grantów. Wiejskie plenerowe kino, lekcje gry w bule, gminny turniej, a także zbudowanie prawdziwego pieca do wypieku chleba to tylko kilka przykładów projektów, które Fundacja ORLEN wsparła grantami w pięciu edycjach programu „Moje miejsce na Ziemi” (łącznie fundacja dofinansowała już ponad 1300 projektów).

Zależy nam na nieszablonowych i interesujących projektach, które przyczynią się do wzbogacenia życia lokalnych społeczności i oczywiście będą odpowiadały na ich potrzeby. Po granty mogą aplikować organizacje pozarządowe, lokalne instytucje, szkoły, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, koła gospodyń wiejskich czy parafie

– mówi Marta Soluch, członek zarządu Fundacji ORLEN.

W tegorocznej, szóstej już edycji przyznawane będą granty w wysokości 10, 15, 20 i 25 tys. zł na projekty związane z bezpieczeństwem, kulturą, ekologią, sportem, zrównoważonym rozwojem czy ochroną zwierząt.  W tym roku Fundacja ORLEN kładzie szczególny nacisk na projekty skierowane seniorom oraz ich aktywizacji społecznej. Projekty dla seniorów będą mogą liczyć na dodatkowe punkty podczas przyznawania grantów.

Wnioski do programu można składać do 31 lipca za pośrednictwem formularza on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *