Płock

Policyjny pościg ulicami miasta

Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który wcześniej nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 24-latek uciekając ulicami miasta stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że po płockich droga porusza się kierujący oplem, który może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon i już po chwili ujawnili pojazd. Pomimo znaków i sygnałów wydanych przez mundurowych kierujący zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Płoccy mundurowi podjęli pościg. Po przejechaniu kilku ulic mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Jednak funkcjonariusze szybko zatrzymali 24-letniego „uciekiniera”. Badanie wykazało, że był on trzeźwy. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.  Za niezatrzymanie do kontroli oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

opowiada sierż.szt.Monika Jakubowska

Przypominamy, że niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *