wtorek, 3 października 2023
Kultura

Bezpieczeństwo na festiwalu – policja radzi

Przed nami kolejna impreza masowa na płockiej plaży. Jak co roku weźmie w niej udział rzesza fanów muzyki hip hop. Policjanci apelują, aby nie zabierać ze sobą cennych przedmiotów i zwracać uwagę na rzeczy, które mamy przy sobie.

Na plaży nad Wisłą rozpoczyna się dziś Lech Polisch Hip Hop Festival & Music Awards 2023. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na cenne przedmioty, które uczestnicy będą mieli ze sobą. W imprezie weźmie udział wiele osób, które będą uczestniczyć w koncertach, natomiast nocować będą na polach namiotowych w rejonie festiwalu. Podczas tego typu imprez dochodzi jednak do drobnych kradzieży cennych przedmiotów należących do uczestników.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska

Płoccy policjanci apelują do uczestników festiwalu, aby przyjeżdżając do Płocka, nie zabierali ze sobą wielu cennych rzeczy (większej kwoty pieniędzy czy też dużej ilości biżuterii).

Funkcjonariusze przypominają, że tłok na koncertach sprzyja złodziejom kieszonkowym, którzy wykorzystają nadarzające się okazje aby np. wyjąć z tylnej kieszeni portfel, telefon komórkowy lub inne cenne przedmioty.

Pozostawione puste namioty, to również miejsce, do którego można się włamać i ukraść cenne rzeczy osób, które będą w tym czasie na koncercie. Dlatego ważne jest, aby przede wszystkim zamknąć namiot i nie zostawiać w nim cennych przedmiotów (sprzętu elektronicznego, biżuterii i dużej kwoty pieniędzy).

dodaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *