sobota, 18 maja 2024
Płock

To już pewne – otwarcie stadionu na początku września

Nowy stadion jest już gotowy i wkrótce w całości będzie można z niego korzystać. Oficjalne otwarcie obiektu ostatecznie zaplanowano na początek września. Kibice w całej okazałości będą mogli go zobaczyć podczas meczu Wisły Płock z Polonią Warszawa. Jak zapowiada klub na ten dzień planowanych jest wiele atrakcji. Będzie można m.in zwiedzić obiekt.

stadion Wisły Płock

Modernizacja stadionu przy ul. Łukasiewicza 34 to jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez miasto. Umowę na realizację przedsięwzięcia podpisano z firmą Mirbud 29 listopada 2019 roku, przed pierwszym gwizdkiem w meczu z Lechem Poznań. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w lipcu 2020 roku.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, dzięki czemu przez cały czas można było rozgrywać mecze. W listopadzie 2021 roku kibice po raz pierwszy zasiedli na nowej trybunie wschodniej. W 2023 roku inwestycja została zrealizowana, w czerwcu obiekt został dopuszczony do użytkowania, a na początku lipca zakończyły się odbiory inwestora.

Teraz prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do użytkowania oraz przekazania operatorowi, tj. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *