Akademia Mazowiecka w PłockuPłock

72 miejsca, a na nie ponad 1000 chętnych osób

Nowy kierunek – lekarski – na Akademii Mazowieckiej w Płocku cieszy się dużym zainteresowaniem. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów zapisało się na niego 1440 potencjalnych studentów, przy czym limit wynosił 72 miejsca.

Rektor Akademii Mazowieckiej w Płocku – prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki – przyznał, że cieszy się rekrutacją, która okazała się ogromnym sukcesem dla Uczelni. Nowy kierunek wzbudził zainteresowanie potencjalnych lekarzy z całej Polski, między innymi z Warszawy, Łodzi, Koszalina, Poznania czy Rzeszowa. Z okolic Płocka takie zainteresowanie wykazało około 50 osób. Na obecną chwilę przyjęto na kierunek lekarski 83 osoby, a 380 zostało odrzuconych. Liczba przyjętych jest ponad limit, który wynosił 72 miejsca. Jednakże, władze Akademii wystąpiły o zwiększenie limitu.

Rektor przyznał, że Akademia jest w pełni gotowa i wyposażona do uruchomienia nowego kierunku. Uczelnia posiada wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz sprzęty, które przyczynią się do edukacji potencjalnych lekarzy, są to między innymi nowoczesne pracownie, laboratoria, aule i sale dydaktyczne. W celu kształcenia przyszłych doktorów Uczelnia ma zamiar nawiązać współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku.

W naborze, który trwał od 6 czerwca do 14 lipca 2023 r. łącznie zgłosiło się 2624 osób chcących studiować w płockiej Akademii. Największe zainteresowanie wśród kandydatów, wzbudził kierunek lekarski oraz psychologia. Jednakże Rektor wyznał, że chęć studiowania innych specjalności również wzrosła. W tegorocznej rekrutacji na wszystkie kierunki zakwalifikowano o 525 więcej osób niż w 2022 r.

W szerokiej gamie kształcenia w Akademii Mazowieckiej w Płocku znajdują się propozycje między innymi dla przyszłych pedagogów, psychologów, pracowników mediów, filologów, ekonomistów, pielęgniarek, kosmetologów, pracowników administracji.

Według statystyk z rekrutacji 2023/2024 wolne miejsca na wszystkie inne kierunki, oprócz lekarskiego i psychologii są dostępne, dlatego Akademia Mazowiecka w Płocka planuje uruchomienie naboru uzupełniającego na pierwszą połowę września.

Milena Drążkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *