wtorek, 23 kwietnia 2024
Sport

Błędem sędziowskim tłumaczy wyniki regat w Nowym Duninowie płocka Morka

PTTK Morka tłumaczy zamieszanie z wynikami regat w Nowym Duninowie.

Od regat żeglarskich w Nowym Duninowie mija prawie tydzień. Impreza przeszła już do historii, pozostały wspomnienia. Jednak nie wszyscy uczestnicy regat są zadowoleni z ich wyników. Upust dają w komentarzach m.in. pod postami dotyczącymi wydarzenia. O co chodzi? O wyniki i zwycięzców. Jak się okazuje, niektórzy – przez błąd sędziego – wygrali niesłusznie.

Poniżej publikujemy oświadczenie Oddziału Żeglarsko – Motorowodnego PTTK Morka dotyczące całej sytuacji:

Szanowni Uczestnicy Regat!

Morka jako główny organizator regat w Duninowie 2023 pragnie przeprosić uczestników za błędy popełnione podczas obliczeń sędziowskich, przyczyną których była niespotykanie duża frekwencja jachtów w porównaniu do organizowanych w ostatnim czasie regat na naszym zalewie. Było to aż 76 jachtów!

Jak widać pomysł na regaty o charakterze rodzinnych wyścigów przypadł Wam do gustu i okazał się niezaprzeczalnie sukcesem. Za to zaufanie serdecznie dziękujemy.

W związku z niedostępnością sędziów z POZŻ, Morka poprosiła o sędziowanie niezależnego i doświadczonego sędziego Andrzeja Lewandowskiego, który nie jest członkiem Morki.

Zasadne protesty dotyczące wyników zostały zweryfikowane i pozytywnie rozpatrzone przez sędziego, a wyniki publikujemy poniżej.

Wnioski zostały przez nas wyciągnięte i wdrożymy je w życie w kolejnych imprezach.

Liczymy na Waszą wyrozumiałość, a osoby, które chciałby podzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi realizacji przyszłych imprez z chęcią wysłuchamy. Uważamy natomiast za nie fair działania, np. komentarze naruszające dobre imię oraz wznoszące falę hejtu.

Z żeglarskim pozdrowieniem!

Zarząd Oddziału PTTK “Morka” w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *