sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Pijani kierowcy z sądowym zakazem

Zaledwie w odstępie kilku godzin na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Wśród nich 21-letni kierujący peugeotem, który wpadł w ręce policjantów w trakcie pościgu, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli. Do kompletu dołączył kierowca audi, który wsiadł za kółko mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj mężczyźni mają już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (26.07) tuż przed godz. 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że z Popłacina w kierunku Płocka jedzie audi, którego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast namierzyli podejrzany pojazd i zatrzymali kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna (41 let) ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Kilka godzin później, ok. godz. 1.00 w Słubicach kierujący peugeotem, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciec.  Mundurowi natychmiast podjęli pościg za pojazdem i zatrzymali uciekiniera. 21-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie oraz kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają i alarmują!

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której osoba wcześniej spożywająca alkohol usiłuje wsiąść za kierownicę – REAGUJ! Jeśli widzisz na drodze pojazd, który porusza się od krawędzi do krawędzi jezdni – REAGUJ! A co najważniejsze, jeśli PIŁEŚ – NIE JEDŹ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *