wtorek, 21 maja 2024
Płock

Płocki Rower Miejski – lepiej późno niż wcale

Ostatnie przygotowania, za kilka dni ruszy Płocki Rower Miejski. W tym sezonie w nowej odsłonie. Do dyspozycji będzie 29 stacji, 290 rowerów w technologii 4G, w tym 20 z fotelikami dla dzieci.

UMPłock

Nowością będzie technologia 4G. Co to znaczy?

Nie będzie terminalów na stacjach, każdy rower będzie posiadał mały, własny terminal – w tylnej części (pod bagażnikiem) własny komputer pokładowy i GPS, które umożliwią wypożyczenie pojazdu oraz kontrolę sposobu jego użytkowania. Po wcześniejszej rejestracji w systemie można będzie skorzystać z aplikacji i kodu QR lub posłużyć się numerem telefonu komórkowego, na który odbierzemy PIN do wypożyczenia roweru

– mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Rower w technologii 4G nie potrzebuje tzw. dokowania na stacji. Będziemy go wypożyczać i oddawać w specjalnie wyznaczonych oraz oznakowanych poziomą linią strefach, w których staną konwencjonalne stojak.

Cennik wypożyczenia roweru nie zmienia się, nadal pierwsze 20 minut jazdy będzie za darmo, za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, za dwie – 2 zł.

Szczegółowe informacje o cenach i zasadach wypożyczeń, mapką z lokalizacjami stacji oraz aplikacją do pobrania na telefon znajdują się na stronie https://plock.bike

One thought on “Płocki Rower Miejski – lepiej późno niż wcale

  • Super sprawa, rowery mega solidne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *