czwartek, 18 kwietnia 2024
Powiat Płocki

W Nowym Duninowie będzie fotoradar

W Nowym Duninowie na ul. Płockiej będzie fotoradar. Ma on ostudzić zapędy kierowców, którzy w tym miejscu dość często przekraczają prędkość.

Pracownicy Centrum Autonomicznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD przeprowadzili analizę bezpieczeństwa. Z ich badań wynika, że większość ujawnionych przez policję naruszeń ruchu drogowego stanowiło przekroczenie limitów prędkości. Również zdarzenia drogowe, do których dochodziło w tym miejscu w ostatnich trzech latach, były spowodowane niedostosowaniem prędkości do panujących warunków. Potrzebę zainstalowania w tym miejscu fotoradaru od wielu lat zgłaszali mieszkańcy Nowego Duninowa.

Dziś mamy potwierdzenie od GITD, że podjęto działania zmierzające do instalacji urządzenia rejestrującego prędkość

– informuje Maciej Wąsik sekretarz stanu w MSWiA.

Jak bardzo taki pomiar prędkości jest potrzebny w tym miejscu świadczą również dane policji.

W Nowym Duninowie i okolicy, na DK 62 oraz pozostałych drogach w obrębie skrzyżowania drogi krajowej 62 z drogą wojewódzką numer 573 w miejscowości Nowy Duninów doszło do 3 wypadków i ponad 20 kolizji. To dane za ostatnie półtora roku

– mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Jak wynika z policyjnych statystyk w 2022 roku doszło tam do 3 wypadków oraz 17 kolizji, a trwającym jeszcze 2023 do 4 kolizji. Jednocześnie policjanci ujawnili w 2022r. 76 wykroczeń przekroczeń prędkości, a w 2023r. – od stycznia do maja 2023r. – 60 takich wykroczeń we wskazanym rejonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *