sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Ucieczka przed policyjną kontrolą to najmniejsze z wykroczeń motocyklisty

W miniony czwartek policjanci z posterunku w Łącku zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Podczas próby ucieczki kierujący stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w radiowóz. Mimo to mężczyzna porzucił pojazd i dalej zaczął uciekać pieszo. Szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy i został zatrzymany. 25-latek posiadał przy sobie narkotyki oraz nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj (3.08) na drodze gruntowej pomiędzy Grabiną, a Zaździerzem (gm. Łąck) policjanci w trakcie patrolu zauważyli kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać, co od razu wzbudziło czujność mundurowych. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Podczas próby ucieczki stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w radiowóz. Mężczyzna porzucił pojazd i dalej chciał uciec pieszo przez las. Jednak już po chwili wpadł w ręce policjantów. 25-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiadał przy sobie środki odurzające.

mówi sierż .szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego odpowie przed sądem. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *