niedziela, 21 kwietnia 2024
ORLEN S.A.Powiat PłockiPłock

Płocczanie dofinansowali ośrodki wsparcia dla dzieci i młodzieży

Dokładnie 2800 mieszkańców Płocka, gości i turystów wzięło udział w rodzinnych rejsach statkiem po Wiśle w Płocku, które ORLEN zorganizował 13 i 15 sierpnia. Środki zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane Fundacji „Przystanek Rodzina”, która prowadzi cztery ośrodki wsparcia dla dzieci i młodzieży: w Płocku, Czerwińsku nad Wisłą, Bodzanowie oraz w gminie Stara Biała.

W ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem” oraz kampanii informacyjnej o Kompleksie Olefin III budowanym w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku, który jest największą europejską inwestycją petrochemiczną realizowaną na przestrzeni ostatnich 20 lat, ORLEN przygotował rodzinne rejsy statkiem po Wiśle. W ciągu dwóch świątecznych dni statek „Marianna” Żeglugi Płockiej wypłynął na Wisłę dwadzieścia razy, zabierając na swój pokład łącznie 2800 wycieczkowiczów.

Środki finansowe, które zostały zgromadzone ze sprzedaży biletów trafią na konto Fundacji „Przystanek Rodzina”, która prowadzi cztery ośrodki dla dzieci i młodzieży: w Płocku, Czerwińsku nad Wisłą, Bodzanowie oraz w gminie Stara Biała. Zebrane pieniądze fundacja przeznaczy na pomoc podopiecznym, u których zaobserwowano m.in.: trudności w relacjach z otoczeniem, zaburzenia snu, pogorszenie się relacji z rodzicami czy zachowania autodestrukcyjne.

Cele działania płockiej Fundacji „Przystanek Rodzina” to wspieranie rozwoju dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych rodzinom, osobom starszym i samotnym, a także umacnianie społeczności lokalnych. Fundacja zrealizowała do tej pory wiele projektów w zakresie wzmacniania samodzielności rodzin, wsparcia psychologicznego dla dzieci czy rozwijania kompetencji wychowawczych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *